IRYDOTOMIA LASEROWA CAN BE FUN FOR ANYONE

irydotomia laserowa Can Be Fun For Anyone

irydotomia laserowa Can Be Fun For Anyone

Blog Article

3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie bez pisemnej zgody właściciela praw. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa, tzn. bez właściwej zgody, jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie. O nas

Nie ma zasadniczych przeciwwskazań do wykonania irydotomii. Nie ma potrzeby kwalifikacji przez lekarza rodzinnego.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym przez Centrum Medyczne MML Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Warszawie, Bagno two, 00-112 Warszawie w celu kontaktu w związku z przesłanym za pośrednictwem formularza kontaktowego zgłoszeniem.

Cała procedura, od momentu pojawienia się pacjenta w klinice, łącznie ze wszystkimi formalnościami i procedurami, zajmuje od 30 do 90 minut. Natomiast sam zabieg Irydotomii laserowej trwa dosłownie kilkadziesiąt sekund.

U chorych z jaskrą kąt 10 ma często tendencję do zwężania się, zamykania, w jego okolicy tworzą się zrosty. Utrudnia to odpływ cieczy wodnistej i powoduje wzrost ciśnienia płynu w oku.

W górnych kwadrantach na obwodzie tęczówki, za pomocą lasera wycina się niewielki otwór, który odblokowuje źrenicę. Ma na tyle małe rozmiary, że nie przeszkadza podczas patrzenia oraz jest niewidoczny dla rozmówców pacjenta. Zabieg 10 zabezpiecza pacjenta przed ostrym atakiem jaskry, pozwalając uniknąć leczenia operacyjnego i wykonywany jest laserem neodymowym YAG.

Irydotomia laserowa to bezpieczny i skuteczny zabieg mający na celu ułatwienie cyrkulacji cieczy wodnistej w oku, stabilizację ciśnienia wewnątrzgałkowego i zabezpieczenie pacjenta przed zamknięciem kąta przesączania, które może prowadzić do upośledzenia widzenia i ślepoty.

Irydotomia laserowa polega najogólniej na wytworzeniu przy użyciu energii lasera otworu w obwodowej części tęczówki. Pozwala to na uzyskanie alternatywnej drogi przepływu i krążenia cieczy wodnistej oka z jej komory tylnej do przedniej. Zabiegowe wytworzenie nowej drogi przepływu zapobiega nadmiernemu wzrostowi ciśnienia wewnątrz gałki ocznej, co sprawia, że zmniejsza się ryzyko uszkodzenia nerwu wzrokowego i rozwoju jaskry.

Po zabiegu pacjent otrzymuje pisemną informację o przebiegu wykonanej irydotomii laserowej. Prosimy o zapoznanie się z ważnymi zaleceniami znajdującymi się na tej karcie informacyjnej.

Lekarz okulista za pomocą wiązki lasera wykonuje otwór w górnej części tęczówki oka, czyli kolorowej części gałki ocznej. Wykonanie otworu umożliwia swobody przepływ cieczy wodnistej do przedniej komory oka z tylnej komory, co działa korzystnie za spadek ciśnienia w gałce ocznej, co stanowi ochronę przed destrukcją nerwu wzrokowego w przebiegu jaskry.

Możesz również dokonać wyboru poszczególnych kategorii plików cookie wchodząc irydotomia laserowa w “Ustawienia”. 

Zwykle jest on spowodowany zastosowanymi przez operacją kroplami zwężającymi źrenice. Ból ma charakter przejściowy i powinien minąć w przeciągu kilku dni. Jeśli jednak dolegliwości utrzymują się przez dłuższy czas lub narastają, koniecznie skontaktuj się z lekarzem.

W czasie zabiegu lekarz wykonujący irydotomię stosuje specjalną soczewkę, która nakłada na powierzchnię oka. Umożliwia ona precyzyjne kierowanie promienia laserowego na wybrany punkt oka. 

Zabiegi irydotomii laserowej przeprowadzane są najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Przed przystąpieniem do zabiegu podaje się miejscowo, do worka spojówkowego pacjenta, leki obniżające ciśnienie wewątrzgałkowe np. pilokarpinę. Całość procedury rzadko przekracza parędziesiąt minut, a po przeprowadzonym leczeniu pacjent może powrócić do swoich dotychczasowych zajęć.

Report this page